1398/03/27
خبر
اخبار
تاریخ: 1397/06/06 نظرات: 0 نظر نمایش: 105 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
دیدار فرماندار هفتکل با بزرگان ، ریش سفیدان و معتمدان قوم بزرگ قشقایی به مناسبت هفته دولت + تصویر

دیدار فرماندار هفتکل با بزرگان ، ریش سفیدان و معتمدان قوم بزرگ قشقایی به مناسبت هفته دولت + تصویر

سید عابدین طباطبایی فرماندار هفتکل : با تاکید بر وحدت و همدلی بین اقوام کلمه هفتکل را یکی از عناصر وحدت مردم دانست و اگر مردم بجای اینکه بگویند من یک قشقایی ، بختیاری و عرب هستم ، بگویند یک هفتکلی هستم وحدت موجود تقویت شده و تبعیض نیز ایجاد نخواهد شد .

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان هفتکل ، ظهر امروز سید عابدین طباطبایی با بزرگان ، ریش سفیدان و معتمدان قوم بزرگ قشقایی به مناسبت هفته دولت در محل فرمانداری دیدار کردند.

در ابتدای این این دیدار عیدی محمد اصلانی با تبریک انتصاب فرماندار جدید و توضیح مختصری از پیدایش و شکل گیری هفت نشانه و هفتکل ، گفت : با توجه به اینکه بیش از 50 درصد جمعیت شهرستان متعلق به تیره و طوایف قوم بزرگ قشقایی و همین طور غیر از اراضی محدوده شهری ، بابقی اراضی متعلق به این قوم میباشد ، سهم بکارگیری نیروی انسانی از مسئولان ادارات گرفته تا کارمندان ادارات و کارگران پروژه ها چه میزان است ؟ آیا این میزان منصفانه است . آیا در این طوایف و طوایف دیگر که در کنار هم به خوبی در حال زندگی کردن هستیم ، فرد شایسته و کاربلد وجود ندارد .

اصلانی افزود : در سال های گذشته هرجا که احتیاج به زمین جهت اجرای پروژه های اقتصادی ، احداث پارک و .... برای آبادانی و پیشرفت شهر و شهرستان بوده است ، قوم بزرگ قشقایی بدون هیچ چشم داشتی 

زمین را به هر متراژی اهداء کرده اند و حتی کمترین لطفی که میتوانستند به آنها بکنند که همان بکارگیری بخشی از نیروی انسانی پروژها از فرزندان آنها ، آن هم انجام ندادند .

اصلانی گفت : در پروژه نمک زدایی شهرستان ، زمین پروژه را برادران ترک زبان صفی خانی اهداء کردند و نیرویی از آنها برای این پروژه در نظر گرفته نشد .

عیدی محمد اصلانی با اشاره به صداقت مردم این قوم گفت : با وجود این نا مهری ها ، قوم بزرگ قشقایی آمادگی خود را جهت اهداء زمین پلی کلینیک اعلام میدارد و برای پیشرفت شهرستان و ارائه خدمات دولت پیش قدم خواهد بود ، کما که درگذشته زمین برای احداث بیمارستان اهداء شده است .

بزرگان و ریش سفیدان حاضر نیز به ارائه نظرات و مسائل گوناگون از جمله درخواست نامگذاری یکی از میادین ، خیابان و یا پل های موجود شهرستان به نام علامه جهانگیرخان قشقایی پرداختند ، که در گذشته این درخواست انجام نشد .

در ادامه فرماندار با تبریک اعیاد و خوش آمد به حاضرین ، اظهار داشت : حضرت آیت الله علامه جهانگیرخان قشقایی از بزرگان و افتخارات جهان اسلام و علمای اسلام است و یک عالم روحانی به معنای واقعی بوده و شاگردان زیادی نیز تربیت نموده اند و باعث افتخار است که میدان ، خیابان و .... به نام ایشان در هفتکل نامگذاری گردد.

طباطبایی افزود : عاملی که در بین مردم یک شهر و جامعه ای باعث نارضایتی و ناراحتی میگردد ، تبعیض می باشد و مسئولان دلسوز تلاش نمایند تا تبعیض در بین مردم صورت نگیرد .

عالیترین مقام دولت در شهرستان ،گفت : کلمه هفتکل را یکی از عناصر وحدت مردم دانست و اگر مردم بجای اینکه بگویند من یک قشقایی ، بختیاری و عرب هستم ، بگویند یک هفتکلی هستم وحدت موجود تقویت شده و تبعیض نیز ایجاد نخواهد شد .

فرماندار با اشاره به اینکه هفتکل بر گردن شهرهای دیگر حق دارد ، خاطر نشان شد : متاسفانه در گذشته به دلایل گوناگون و غلط ، بخش هایی از هفتکل جدا شد که باعث کاهش جمعیت آن شد و تخصیص اعتبارات و حتی شاخص احداث بیمارستان بر اساس جمعیت می باشد .

وی افزود : بنده از بدو ورود به مسئولان شهرستان و استان گفته ام ، در احقاق حقوق مردم شهرستان هفتکل کوتاهی نخواهم کرد و کمبود ها به کمک مردم و مسئولان دلسوز جبران خواهد شد  ، هرجا مسئولی کم کاری کند به مردم اطلاع داده می شود و هر مسئولی خدمت کرد مورد تقدیر قرار خواهد گرفت ، اگر بنا باشد پلی کلینیک با مسئولیت من ساخته شود و با من برخورد شود اشکالی ندارد ، باید ساخته شود زیا حق مردم است .

سید عابدین طباطبایی گفت : یکی از دلایل عدم پیشرفت هفتکل ، می تواند عدم اسکان منازل مسئولان ادارات در شهرستان باشد ، اگر مسئولان ادارات در شهر سکونت داشته باشند کمبود ها و کاستی ها را احساس می کنند و باعث تلاش بیشتر جهت رفع مشکلات و کمبودها خواهد شد . مسئولان شهرستان هفتکل باید به مردم احترام گذاشته و ساکن شهرستان شوند در غیر این صورت فکر دیگری نمایند .

 

در پایان فرماندار اظهر کرد : از همه شما بزرگان درخواست دارم با وحدت و همدلی در کنار اقوام دیگر دست به دست هم دهیم و برای پیشرفت هفتکل با تمام قوا گام برداریم و به مردم خدمت کنیم .

کد: 44165
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • دیدار فرماندار هفتکل با بزرگان ، ریش سفیدان و معتمدان قوم بزرگ قشقایی به مناسبت هفته دولت + تصویر
  • دیدار فرماندار هفتکل با بزرگان ، ریش سفیدان و معتمدان قوم بزرگ قشقایی به مناسبت هفته دولت + تصویر
  • دیدار فرماندار هفتکل با بزرگان ، ریش سفیدان و معتمدان قوم بزرگ قشقایی به مناسبت هفته دولت + تصویر
  • دیدار فرماندار هفتکل با بزرگان ، ریش سفیدان و معتمدان قوم بزرگ قشقایی به مناسبت هفته دولت + تصویر
  • دیدار فرماندار هفتکل با بزرگان ، ریش سفیدان و معتمدان قوم بزرگ قشقایی به مناسبت هفته دولت + تصویر
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

سید عابدین طباطبایی فرماندار شهرستان هفتکل

پیوندهای مفید

لینک به دفتر مقام معظم رهبری

لینک به پایگاه اطلاع رسانی دولت

لینک به پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور

 

لینک به سامانه خدمات الکترونیک مردم و دولت

لینک به سامانه اخبار و اطلاعات استانداری